historie Tel Aviv

Historie TA se začala psát v roce 2002. Oficiální datum vzniku je 31.8.2002. Vše vzniklo na popud dvou zakladatelů a nerozlučných kamarádů Milana Lebrušky a Karla Voldána. Situace v té době byla taková, že oba dva hráli za klub FC Formaroste, kde ovšem byly velké problémy s docházkou atd. a i když na ně vzpomínáme v dobrém, tak jsme se rozhodli, že si založíme klub svůj. Zbývalo už jen doladit „maličkosti“. Nejdůležitější asi bylo, jaký název dáme nově vzniklému klubu MK. Padaly nejrůznější návrhy, které kopírovaly názvy všelijakých evropských klubů, různé srandy až pak nakonec vznikl název Tel Aviv. Název nás napadl při cestě na trénink do Stonařova. Měli jsme puštěné rádio a zrovna ve zprávách povídali o atentátech v Tel Avivu. No a název byl na světě. Na tomto místě bych chtěl ještě upřesnit, že to rozhodně není pocta nějaké teroristické organizaci. Jde nám vyloženě o sport a prostě název izraelského města Tel Aviv se nám líbil hned od začátku.

Název byl na světě a zbývalo vyřešit problém s dresy. Tady se musíme přiznat, že barva dresů byla inspirována barvami Izraelské vlajky, která je bledě modro bílá.  Naše první dresy byly tedy bílé s modrými doplňky a na hrudi byl černý nápis Tel Aviv.

Naše první sezóna se odehrála na podzim 2002. Hrálo se tehdy na hřišti v Heleníně, kde byl pískový, místy travnatý, povrch. Na soupisce podzim 2002 byla tato jména: Milan Lebruška, Karel Voldán, Vašek Kain, Radek Příhoda, Petr Lang, Roman Wieczorek, Jakub Komůrka, Jakub Zigl, Jirka Kristýnek, Jenda Florus a v bráně Zdeněk Čáp.

Je zajímavé pozorovat, jak se pohybovali jednotliví lidé v našem klubu. Někteří odešli nadobro, jiní se vrátili no a někteří hrají v TA od začátku do současnosti.

Velkým historickým milníkem TA bylo založení TEL AVIV „B“ v sezóně jaro 2006. Bylo to z toho důvodu, že se již někteří hráči cítili nepotřební v A-týmu TA a též panovaly neshody mezi některými členy. Proto byl tento krok logickým vyústěním. Postupem času přestala být komunikace mezi oběma kluby a nakonec vše skončilo tak, že na podzim 2008 došlo k přejmenování TEL AVIV „A“ na Armagedon.

Je proto otázka, jaké historické úspěchy v MK Jihlava klubu TEL AVIV patří. Myslím, že nejlepší je to posoudit dle toho, kdy tam ještě hráli někteří hráči současného kádru. Proto největší úspěch TA je postup do 2.ligy v sezóně podzim 2006.

Historie dresů:

• podzim 2002 – jaro 2005 – bílé dresy s modrými doplňky, modré trenky a štulpny
  • podzim 2005 – podzim 2008 – černé dresy Gambrinus, bílé trenky a štulpny
  • jaro 2006 – jaro 2007 – tmavě modré dresy s bílým číslem, bílé trenky a štulpny
  • Podzim 2007 – současnost – žluto modré dresy, modré trenky a žluté štulpny

Historie vedení klubu TA:

Od začátku po současnost je ve vedení Milan Lebruška a Karel Voldán

Kde jsme všude hráli

• v Heleníně – pískové hřiště, se zatravněnými rohy
  • u hasičárny – pískové hřiště
  • na Bedřichově – škvárové hřiště
  • Na Stoupách – umělý povrch 3.generace