Tucet branek a vynikající podívaná = středeční menu TA vs. AC Spatra

19.10.2008 12:03

8. kolo a do cesty se nám postavil horký adept na postup..AC Spatra. Na to, co se v tomto atraktivním duelu odehrálo, bude tento článek asi krátký, ale budeme se snažit Vám to co nejpřesněji vylíčit. Diváci, kteří přišli na utkání, můžou s naprostou přesností říci, že tentokrát určitě neprohloupili. Na hřišti se odehrál opravdový souboj o postup, za který by se nestyděla ani např. 3. liga !! Utkání tentokrát začalo velice svižně a soupeř si vytvářel hromadu příležitostí, z čehož byli borci TA poměrně zaskočeni.....Akce Spatry ale končili většinou na zdi jménem Jiří Kristýnek ( bránkář TA pro tento match) a nebo mimo branku. Po 10 min. hry se otrkali i hráči TA a hned tím nejlepším způsobem...Střelou z boku otevřel skóre znovuzrozený střelec Dršata - 1:0. Na soupeřově hře nebyla znát žádná nervozita ani nepřesnost, spíše jistota a tah na branku...což vyústilo ve vyrovnávací gól. Akci vymyslel výborný dispečer útočních akcí Spatry hráč číslo 11...ten byl tento zápas jistě tím nejlepším na place. Tvořil, střílel i bránil. I u druhého gólu byl on, kdy naservíroval svému spoluhráči míč z rohu, do poloodkryté branky a ten se nemílil - 1:2...a to se psala teprve 15. minuta utkání. Odpověď našich hráčů přišla 5 min. před koncem poločasu, když míč do "kasy" doslova dotlačil svým důrazem Jakub Komůrka - 2:2. Vyrovnaný stav bohužel do poločasu nevydržel, když si těsně před koncem srazil míč do vlastní sítě Robin Guth - 2:3. V prvním poločase se stala ještě jedna věc...náš útočník Pavel Štohanzl špatně došlápl a s největší pravděpodobně si přetrhl kolenní vazy :(  Druhý poločas se náš tým opět "hecnul" a Tomáš Dzurik pohotovou střelou srovnal na - 3:3. Pár okamžiků na to obrátil dokonale skóre v náš prospěch Robin Guth, když odčinil vlastní gól jeho desátou brankou v sezóně - 4:3. Tento stav zapříčinil menší uspokojení ve hře a lehké zaváhání soupeř opět trestal 4:4. Brankové hody pokračovali....po výkopu od brankáře soupeře, fauloval protivník ve vápně Zdenka Lysého, ten spadl na Jirku Kristýnka v bráně a útočník Spatry v pohodě zakončil....faul zůstal bez povšimnutí sudího, takže 5:4. O dvě minutky později soupeř opět zahrával odkop od brány a vysoký balón zaplul do naší sítě, po nedorozumění našeho golmana a obránců - 4:6. A 10 min. do konce se zdálo být hotovo. Ale hráči TA ukázali, kde je jejich síla a po pohotové uličce Milana Lebrušky snížil z pravého rohu vápna Tomáš Dzurik - 5:6. Snaha TA vyrovnat byla obrovská a pětice hráčů v našich dresech semknula posledních 7 minut soupeře u jeho branky....místy to vypadalo, jak na "házenkářské palubovce", kdy Spatra bránila v pěti a útoky TA nebrali koncí. Obrovská snaha a úsilí se nakonec vyplatila a vyrovnání přišlo 3 min. před koncem zápasu, kdy srovnával Jan Dršata...snad čtvrtou dorážkou - 6:6. Radost hráčů TA neznala mezí a na hřišti to vypadalo, spíš jak po vyhraném finále ligy mistrů. Do konce zápasu se nic nestalo a tak se aspiranti na postup rozešli smírně.

Nádherný fotbalový zážitek, jak pro diváky, tak i pro samotné hráče !

Sestava : Kristýnek - Novák, Barák, Lebruška, Lysý - Komůrka, Dzurik - Guth, Štohanzl, Dršata