Stoupání v tabulce opět podpořeno vysokou výhrou

15.10.2008 16:58

Máme za sebou další úspěšné tažení, gólový apetit TA odnesl tentokrát Černý balet. Jako již tradičně se první půlce hrálo velice opatrně. Na obou stranách jen hrstka šancí, z kterých nic nebylo. Pepa Staněk, která utkání řídil, zvolil velice přísný metr a z toho důvodu neměla hra dobrý spád, neustálým pískáním se hra kouskovala...a na to si nemohla zvyknout ani jedna strana. Po jednom, ze soupeřových falů, byl k vidění první gólový moment...kdy se k trestnému kopu postavil Jan Dršata a prudkou střelou k tyči nedal brankáři šanci - 1:0. O pár minut později se soupeř dostal do menšího úniku a v přečíslení se řítil na naší branku...STOP mu vystavil Jakub Drbal odkopem do autu...ale soupeř rychle hodil míč do hry a nedůrazný výskok Milana Lebrušky využil jeho útočník, který hlavičkoval prudce na bránu....golman Kristýnek jen tak tak míč vyrazil...ten se snažil zkrotit Tomáš Dzurik, bohužel nechtěně záhrál rukou a sudí nařídil pokutový kop. Exekutor penalty kopnul míč bezchybně k tyči a bylo vyrovnáno - 1:1. Konec první půle se dohrával v poklidu, takže poločas 1:1. TA předvedl opět vyrovnané první dějství, ale jak je již zvykem, druhý poločas přitopil pod kotlem a na place se začli dít věci. Tlak TA neustále narůstal a to vyústilo ve vedoucí branku...odražený míč "pustil" do brány opět Dršata - 2:1. Naši hráči se dostávali čím dál, tím více do přečíslení a 3. gól na sebe nenechal dlouho čekat. Situaci 2 na 1 využili Komůrka s Dršatou, když prvně jmenovaný naservíroval svému spoluhráči míč do prázdné branky a "střelec" Dršata měl už lehkou práci, kopnout míč do odkryté klece - 3:1. Obléhání svatyně Černého baletu pokračovalo a 4. gól přidal po individuální akci Milan Lebruška, kdy se protáhl po pravé straně a prudkou střelou k levé tyčce zvýšil na 4:1. Byla to jeho premiérová trefa, v této sezóně, kterou si řádně oslavil :) Chvíli poté zahrával rohový kop Pavel Štohanzl, který přesně našel Tomáše Nováka, a ten z otočky nechytatelnou střelou skóroval - 5:1. Tečku za utkání udělal střelecky navnaděný Lebruška, když vsítil téměř stejně, jak při jeho první brance..opět z prava a k levé tyči - 6:1. V brance se v dobrém světle ukázal náhradní brankář Jiří Kristýnek, když podržel tým v důležitých momentech a jeho jistota dodávala hráčům klid na kopačky.

Hráči TA zase ukázali, že si na svoji šanci umějí trpělivě počkat a soupeře odrovnali gólovou smrští v druhé půli !!!